image/svg+xml
image/svg+xml

Erasmus-Farabi

Erasmus Programı hakkında bilgi edinmek için tıklayınız . Erasmus bir Avrupa Birliği Programıdır. Öğrencilerin Erasmus Ülkelerinde eğitimlerini burslu olarak desteklemektedir. Aynı zamanda Erasmus Ülkelerinde "staj" uygulamalarını da desteklemektedir. Erasmus Programı 2014 yılında Erasmus Plus (Erasmus+) olarak değiştirilmiştir. Üniversitemiz Erasmus Koordinatörlüğü sayfası için tıklayınız.

Erasmus Plus kapsamında bölümümüzün İspanya, Polonya ve Çek Cumhuriyeti ile anlaşması vardır.

Erasmus giden öğrencilerin, gitmeden önce "Akademik Tanınma Belgesi" doldurmaları ve bir kopyasını bölüm koordinatörüne teslim etmeleri gerekmektedir.  Akademik tanınma belgesi, öğrencinin döndükten sonra derslerinin muafiyeti için gereklidir. Akademik Tanınma Belgesi haricinde yapılacak olan ders seçimleri/değişiklikler öğrencinin kendi sorumluluğundadır ve döndükten sonra muaf olma durumunu etkiler. Akademik tanınma belgesi altta yer almaktadır.

Farabi Programı hakkında bilgi edinmek için tıklayınız . Farabi bir YÖK Programıdır. Öğrencilerin kendi kurumları dışında eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmeleri amaçlanmıştır. Üniversitemiz Farabi Koordinatörlüğü sayfası için tıklayınız.

Erasmus ve Farabi Programlarından dönen öğrenciler; ders saydırma işlemlerini her dönemin akademik takviminde yer alan ders kayıt haftasında yapmalıdır. Sonuçları, ders ekleme-silme haftasında açıklanır. Ayrıntılı bilgi için bölüm koordinatörünüze danışınız.